Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пари)

Не поминувајте предолго време со костимот во врела вода

pravila-i-trikovi-so-koi-kje-mu-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-kostimot-za-kapenje-i-kje-zashtedite-pari-09.jpg

Белиот костим може да го перете во вода со сода бикарбона и лимон за да ја задржи бојата

pravila-i-trikovi-so-koi-kje-mu-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-kostimot-za-kapenje-i-kje-zashtedite-pari-07.jpg

Облечете го костимот откако кремовите за заштита од сонце ќе бидат впиени во кожата

При повторување на мачкањето додека сте на плажа, тргајте го колку што е можно повеќе костимот затоа што дамките тешко се чистат.

pravila-i-trikovi-so-koi-kje-mu-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-kostimot-za-kapenje-i-kje-zashtedite-pari-10.jpg

Не лежете директно на песок затоа што рапавата површина ќе го уништи материјалот и тешко ќе ги извадите грутчињата што ќе навлезат

pravila-i-trikovi-so-koi-kje-mu-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-kostimot-za-kapenje-i-kje-zashtedite-pari-08.jpg

Не го перете костимот со агресивни детергенти, доволно е да користите неутрален сапун или купка за тело

pravila-i-trikovi-so-koi-kje-mu-go-prodolzhite-zhivotniot-vek-na-kostimot-za-kapenje-i-kje-zashtedite-pari-11.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Нежно жолта е бојата на лето 2023 Оваа нијанса на жолта боја е свежа и неутрална, но не е нападна... Таа е идеален...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
6 модели на капути и јакни кои се хит оваа зима - ќе ви биде топло, а ќе изгледате префинето Модели на капути и јакни кои се хит оваа сезона - ако ги немате, сигурно ќе поса...
10 работи што некогаш ги носевме во лето, а сега треба да ги исфрлиме од нашиот плакар Тесната облека е вистински непријател на летните горештини. Избегнувајте парчиња...
Вулгарно или модерно – Кои познати дами од регионот и светот го прифатија трендот на нанокини? Плетените бикини кои служат само да го покријат врвот на градите добија свое име...
Чанта изработена од воздух и стакло на ревија на Модната недела во Париз - Тежи само 33 грама Чантата е изработена од наноматеријали што НАСА ги користи во вселенските мисии,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg