Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје

Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопјани во Скопје“... Папарацо фотки од случајни минувачи.

paparaco-fotki-ulichnata-moda-vo-skopje-foto-01.jpg

На Инстаграм профилот „Скопјани во Скопје“ целта е да се долови уличната мода во нашиот главен град.

Во описот стои дека фотографиите се направени сосема случајно. На нив не се гледаат лицата на минувачите и во фокус се стајлинзите.

Велат дека инспирацијата за профилот е од Инстаграм профилот за улична мода во Париз „Parisiens in Paris“.

Уличната мода во Скопје низ објективот на Инстаграм профилот „Скопјани во Скопје“:

View this post on Instagram

A post shared by Скопјани во Скопје (@skopjanivoskopje)

View this post on Instagram

A post shared by Скопјани во Скопје (@skopjanivoskopje)

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Уличната мода во Белград, преку папарацо фотки на српски Инстаграм профил Од кул чанти до лежерни аутфити, модата на белградските улици низ објективот на&...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
8 парчиња облека кои ни се омилени, но веќе не се во мода Фармерки „цевка“, широки палта, миди здолништа... иако ги обожаваме, веќе не се ...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
Како да носите елегантни шорцеви, а да не изгледате вулгарно? (фото) За на работа, за прошетки на патувачки дестинации, за викенд кафе или вечерни из...
Весели модни комбинации за крајот на зимата (фото) Светли тонови, впечатливи нијанси, комбинација на бои за кои мислите дека не мож...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg