Шик и со стил: Мајка од Македонија се облекува во тон со нејзините две деца (фото)

„Со облекување во тон почнав кога го родив синот Давид. Ми беше многу интересно да сме облечени во исто, а сега што и да купам децата самите ме прашуваат дали има таков тип на аутфит и за нив“, вели Нена Миовска Јорданов (33) за CRNOBELO.com.

majka-od-makedonija-se-oblekuva-vo-ton-so-nejzinite-dve-deca-foto-01.jpg

Нена Миовска Јорданов (33) од Неготино, стоматолог по професија, e сопруга и мајка на две деца.

Таа обожава да се облекува во модно усогласени комбинации со нејзината ќерка Барбара (4) и синот Давид (7) и да споделува фотографии на нејзиниот Инстаграм профил.

За CRNOBELO.com Нена вели:

„Модна инспирација црпам од секаде, најважно ми е да сме оригинални и да не потсетуваме на некој друг.

Со облекување во тон (matching outfits) почнав кога го родив синот Давид. Ми беше многу интересно да сме облечени во исто, а сега што и да купам, децата самите ме прашуваат дали има таков тип на аутфит и за нив.

Но, поинтензивно почнавме да го правиме тоа во пандемијата, кога бевме затворени дома. Споделував фотографии од нашите комбинации на Инстаграм, имаше многу позитивни реакции и продолжив со тоа“.

Фотографии од Нена со нејзините деца:

View this post on Instagram

A post shared by D-r Nena M.Jordanov (@dr.nena.mj)

https://www.instagram.com/p/Cpno3g2INzL/

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Aнтониа Гиговска го обожава трендот кога долната облека се носи како дел од стајлингот (фото) Бралет или градник под сако... Моден тренд кој го обожава и Антониа Гиговска и с...
10 Македонки со впечатлив моден стил Од дамскиот стил на Ева Заева до смелиот, труднички стил - инспириран од Ријана,...
Кралица на стилот: Модни погодоци на Северина кои ќе ви послужат како инспирација Широки костими, елегантни фустани, впечатливи мрежести комбинезони - дел од најв...
Ненад Пантовиќ - класичен крој, Перо Антиќ - монохроматски аутфити: Модни предлози од познатите Маке... Фудбалскиот голман Столе Димитриевски секогаш сака уникатни модни додатоци, како...
Модни комбинации од познатите Македонки – инспирација за матурската вечер Префинета елеганција како Каролина Гочева, Барби стил како Марјана Станојковска,...
4-годишно девојче од Скопје е мини модна ѕвезда со кул пролетни аутфити Кул модни комбинации и „шизички“ пози – 4-годишната Фрида од Скопје е хит на Инс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg