Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро (фото)

Бајкалското Езеро е импресивно. Со титула на најдлабоко и најчисто на земјата, секој турист кој имал шанса да го посети - без двоумење ја искористил.

prosetka-po-zamrznatoto-bajkalsko-ezero-001.jpg

Некои луѓе имале шанса тоа да го направат додека било замрзнато.

Кога температурите се екстремно ниски и водата замрзнува, се формира магична глетка. Од пукнатини и линии, до замрзнати меури.

Прошетка по замрзнатото Бајкалско Езеро низ неколку фотки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 причини да ја посетите златната Прага Прага – раскошната убавица, срцето на Европа, место со прекрасни пејзажи какви ш...
Што да правите и што да посетите во Сараево? Сараево е најголемиот и главниот град на Босна, град на контрасти и различности ...
5 спонтани работи кои вреди да ги направите при крајот на летото Полека гледаме како летото поминува. Сигурно не сте ни забележале колку брзо пом...