Новогодишната еуфорија во Будимпешта низ 20 фотки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Новогодишната еуфорија во Будимпешта низ 20 фотки

Секој град низ светот е поубав кога низ улиците трепкаат сијалички, а главниот збор го има големата накитена елка. Божиќните пазари и штандови се уште еден огромен плус.

novogodisnata-euforija-vo-budimpesta-niz-20-fotki-001.jpg

Будимпешта е посебен град во декември и јануари. Иако е ладен, празничната атмосфера едноставно ве тера да се најдете на некоја од уличките или плоштади, додека се топлите со греано вино во рака и некој традиционален десерт.

Каде и да се свртите владее новогодишна еуфорија, која денес ви ја пренесуваме низ 20 фотки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на... Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе....
Мојот престој во храм на Кришна: „Молзев крави и се грижев за градинат... По двонеделно талкање низ автопатите низ Холандија и Белгија, конечно отседнав д...
Места низ светот каде може да прошетате покрај расцветаните црешови др... Пролетта е речиси пред прагот, а тоа значи дека доаѓа сезоната на прекрасните цв...

Најчитани неделава