10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото

Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, истражување и доживување нови искуства. 

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-kade-kje-sakate-da-go-pominete-letoto-01.jpg

Секако, има и голем број на прекрасни плажи каде може да ги поминете летата по свој мерак.

Но, за оние кои сакаат да се бањаат во кристално чиста вода, во продолжение погледнете кои се најубавите плажи. 

Плажи во Италија со најбистра вода:

Otrano, Апулија

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-02.jpg

Spiaggia Rosa, остров Будели

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-03.jpg

San Fruttuoso, Портофино

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-04.jpg

Monte Argentario, Тоскана

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-05.jpg

Tropea, Калабрија

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

7-те најубави плажи во Охрид и околината Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со ц...
Вутуми и Врика - две плажи кои се рапсодија од синило на Антипаксос, Грција Мек и топол песок, кристално сино море, зеленило во околина... со еден збор – ле...
Скриен рај во Италија – термални извори кои сите сакаме да ги посетиме (фото) Недалеку од селото Сатурња во Тоскана, се наоѓа скриен природен рај – бања со те...