Уличките низ едно италијанско гратче ја будат новогодишната магија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Уличките низ едно италијанско гратче ја будат новогодишната магија (фото)

Иако Италија повеќе ја гледаме како локација за летни одмори, всушност знае да ја најави новогодишната магија на вистинскиот начин.

ulickite-niz-edno-italijansko-gratce-ja-budat-novogodisnata-magija-001.jpg

Посебни и тадиционални, италијанските улички во гратчето Локоротондо се сликовит приказ како би сакале да изгледа нашето празнично секојдневие.

Украсени со гранки зеленило, големи лампиони и многу сијалички, уличките на ова гратче се нешто што мора да се види барем еднаш во животот.

Сега за сега, ви нудиме мала прошетка низ најдобрите фотки на Инстаграм:

https://www.instagram.com/p/CWlupWQMQAt/

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Календар на природни феномени што се гледаат само во одреден период од годината Камења кои се тркалаат сами, пустина што цути, сонце што никогаш не за...
35 патувања кои треба да ги остварите со својот партнер во текот на животот Нема појасен индикатор за квалитетот на врската од заедничко патување со партнер...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg