Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Нема стрес на Црес – една од најубавите плажи на Јадранот, „Свети Иван“, се крие на остров во Хрватска (фото)

На западниот брег на островот Црес, на 378 m надморска височина, се наоѓа прекрасна населба стара над 4000 години која денес брои нешто помалку од десет жители.

Nema-stres-na-Cres-01.jpg

Велат, доколку сакате да уживате во недопрената и дива природа, да ги искусите најубавите плажи во Хрватска и да вкусите вино од кое нема да ве боли главата – отпатувајте до Црес, прекрасно мирен остров со зачудувачки убавина.

Она што ќе ве освои се карпите кои го опкружуваат островот, видиковецот од кој има бескраен поглед на отворено море и фасцинантната атракција со камчиња која светските медиуми ја прогласија за една од најубавите во светот – плажата Свети Иван.

Недопрена убавина која чека да биде истражена… којзнае, можеби следните кои ќе стапнат на песокот на Свети Иван и ќе се брцнат во јадранските води ќе бидете токму вие:

https://www.instagram.com/p/CbNK0tVDA8y/

https://www.instagram.com/p/CE2WXSJlm4A/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На околу 10 часа возење од Македонија се наоѓа еден од најубавите водопади во регионот (фото) Иако патувањето од Македонија може да биде долго, неверојатната убавина на водоп...
Ќе ве качиме во „кајчето на Лихнида“ и ќе ве одведеме до петте најубави локации во нашиот бисер Охри... Рибарите ги прибираа мрежите. А езерото мирно, душа да си одмориш. И додека убав...
8 најубави плажи во Хрватска за одмор со мали деца На кои плажи во Хрватска морето е најчисто, плитко, а има и голем број активност...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg