Туристи кои ја посетиле дестинацијата од соништата, но се разочарале кога пристигнале (фото)

Замислете целиот живот да сонувате да го видите Големиот Кањон и кога конечно ќе ви се укаже можност за тоа, целиот ден да има магла.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-01.jpg

Сите имаме барем една дестинација која сонуваме да ја посетиме. Некогаш можеби и ќе ја имаме таа можност, но никогаш не помислуваме дали ќе бидеме воодушевени или сепак ќе се разочараме.

Во продолжение 14 туристи кои се разочарале од нивните дестинации од соништата:

„Отидов во Португалија само за да ја видам шарената палата Пена“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-02.jpg

„Сакавме да одиме на ручек во познат ресторан во Рим. Поминавме 6.000 километри, само за да откриеме дека ресторанот е затворен поради реновирање“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-03.jpg

„Еден пријател отиде да ги види оризовите полиња и познатиот мост од бамбус во Тајланд. Но, отиде во сушна сезона“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-04.jpg

„Сакав да го видам океанот, а сè што видов беше магла“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-05.jpg

„Таму некаде е Големиот Кањон“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-06.jpg

„Поминав илјадници километри за да го видам целосното затемнување на Сонцето во Чиле. Се погоди облачен и врнежлив ден“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto07.jpg

„Сакав да ја видам скулптурата со лажица и цреша во Минеаполис“.

turisti-koi-ja-posetile-destinacijata-od-sonishtata-no-se-razocharale-koga-pristignale-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Бев на одмор во луксузен ресорт во Мексико - што ме воодушеви најмногу?“ „Не одам во големи ресорти на одмор, но сега по повод мојот 30-ти роденден одлуч...
Бев во Италија, ги посетив Венеција, Верона, Трст и Милано и не можам да одвојам фаворит – магични с... Првпат ја посетив Италија во 2018-та година. Бев на одмор на островот Сицилија, ...
Не е срамота да нарачате само кафе и да седите со часови - Грк споделува совети за културно однесува... Ако седнувате во кафуле не треба да го испиете кафето и веднаш да избегате, Грци...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg