Мајка објави страшни фотки - како гумените сандали ѝ ги оштетиле стапалата на ќерка ѝ


Мајка објави страшни фотки - како гумените сандали ѝ ги оштетиле стапалата на ќерка ѝ

Вознемирувачките фотографии оваа мајка ги објави за да ги предупреди другите да не ја направат истата грешка.

majka-objavi-strashni-fotki-kako-gumenite-sandali-i-gi-oshtetile-nozete-na-kjerka-i-01.jpg

Фелисиа Мери Хилман е мајка од Тексас која на Фејсбук објави фотографии од штетата што гумените сандали ја направиле на стапалата на нејзината ќерка, за да ги предупреди другите мајки да внимаваат.

majka-objavi-strashni-fotki-kako-gumenite-sandali-i-gi-oshtetile-nozete-na-kjerka-i-02.jpg

Повредите на малото девојче се шокантни. Кога се вратила од градинка на стапалата таа имала плускавци и неверојатна болка, по само еден ден минат во нив.

Ноќта потоа завршиле во болница.

Гумата во комбинација со испотените стапала на малото девојче, како и неквалитетниот материјал од кој биле изработени сандалите причиниле огромна штета.

Хилман откри дека по бројни антибиотици и креми нејзината ќерка конечно била ослободена од болката и за среќа не добила инфекција.

majka-objavi-strashni-fotki-kako-gumenite-sandali-i-gi-oshtetile-nozete-na-kjerka-i-03.jpg

Вознемирувачките фотографии ги објави за да ги предупреди другите да не ја направат истата грешка.

Мајки веќе вирално ја споделуваат нејзината објава:

" data-width="630" data-show-text="true">

Anyone who has girls don’t buy the jelly shoes from Walmart! I heard about this last year and now it’s still happening! Chemicals from those shoes are ruining our babies feet!

Posted by Monica Guthrie on Friday, April 12, 2019

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка дои на под во воз, откако никој не ѝ отстапил место Разочарана мајка раскажува за нечувствителноста и некултурата на луѓето: „Додека...
Мајка го родила второто близначе 11 седмици по првото Вакво медицинско чудо се случува еднаш во 50 милиони случаи, а во Казахстан ова ...
Како ми се промени мислењето за доењето во јавност? „Аман што и е на онаа што ја извадила тука сред кафана, небаре мора детено да ја...