Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото)

Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници за есен 2023 – мини фустани со 3Д пеперутки и долги креации со транспарентни детали и цветни полиња се во фокус.

romantichna-kolekcija-na-venchanici-od-oscar-de-la-renta-za-esen-2023-foto-01.jpg

Брендот е познат по романтични и цветни креации како за секојдневен изглед, така и за невестински.

Во новата колекција за невести за есен 2023, Oscar de la Renta претстави 9 различни креации, во чиј фокус се везените цветови и 3Д пеперутките.

„Колекција родена од соништа, оживеана цветна романтика со исклучителни детали и уметност, која ветува дека не сите бајки ќе останат неоживеани илустрации“ – пишува на официјалниот Инстаграм профил.

За романтични невести кои сакаат необичен изглед, во продолжение инспирирајте се:

 

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg