Вљубете се во вашето тело: Престанете да се „чувствувате” дебело!

Дури и после илјадници диети вие сѐ уште не сте ги постигнале посакуваните резултати. Кај некои луѓе процесот на слабеење оди споро и трае подолг временски период.

vljubete-se-vo-vaseto-telo-prestanete-da-se-cuvstvuvate-debelo-01

Но, доколку вие се сметате за дебели не очекувајте другите да ве гледаат поинаку. Затоа, вљубете се во вашето тело преку овие едноставни совети:

Вашите пријатели ве сакаат онакви какви што сте - потсетувајте се колку сте сакани и опкружете се со искрени пријатели.

Дотерувајте се - кој вели дека не можете да изгледате одлично? Секогаш бидете дотерани и средени, така ќе се чувствувате убаво во сопствената кожа.

Обрнете внимание на вашите други интереси - освен храна и слабеење.

Имајте повеќе секс - или мастурбирајте. Тоа ќе ве натера да го засакате вашето тело.

Сконцентирајте се на соништата - трудете се да ги остварите зацртаните цели во животот, а тоа да не биде 1kg помалку до идната недела.

Секоја личност може да се „чувствува” дебело, без разлика на вистинската тежина. Можеби веќе сте изгубиле голем дел од килажата, но сѐ уште немате самодоверба. Затоа,запишете ги овие неколку чекори на хартија и залепете ги на вашето огледало, со цел секојдневно да ги читате и да живеете со овие мисли.  

Би можело да ве интересира:

Девојки од Македонија и светот гордо позираат со своите „несовршености“ (фото) Кога се чувствувате лошо во врска со никој детаљ од вашето тело, не заборавајте ...
Тура на убавина: 15 убавици со спој на гени од различни националности Кога ќе се спојат гените од различни националности, тогаш се раѓаат најубавите д...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg