Направете сами: Природна маска против подочници од компир

Компирот содржи состојки кои се употребуваат во козметичката индустија за осветлување на кожата.

napravete-sami-prirodna-maska-protiv-podocnici-od-kompir-01.jpg

Затоа ако имате темни подочници, тогаш компирот ќе го реши вашиот проблем и за кратко време ќе ги осветли темните кругови.

Начин на подготовка:

Изрендајте еден свеж компир колку што можете поситно, а потоа ставете го во на газа која подоцна ќе ја ставите на лице. Најголемиот дел од маската треба да го нанесете на подочниците, но внимавајте компирот да не дојде во контакт со очите.

Маската оставете ја да делува 15 до 20 минути и потоа измијте го лицето на вообичаен начин.

Би можело да ве интересира:

Природни продукти кои ќе ви помогнат да се справите со акните (а веќе ги имате дома) Алое вера, краставица - постојат природни намирници кои можат да ви помогнат во ...
Пазуви, колена: Делови од телото што несвесно ги запоставуваме (и треба подобро да ги негуваме) Кожата на лактите и колената се суши полесно, па важно е редовно да ѝ правите пи...
10 навики за нега и убавина на Бразилките поради кои имаат прекрасна кожа и изгледаат помладо Бразилките пијат вода од кокос, не излегуваат од дома без заштитен фактор дури и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg