И Јелена Карлеуша се најде на пик: Инстаграм vs. Реалност


И Јелена Карлеуша се најде на пик: Инстаграм vs. Реалност

Опуштено стомаче, лице со акни, растресен задник се работи кои инфлуенсерките не ги прикажуваат на Инстаграм, но каква е реалноста?

i-jelena-karleusha-na-pik-sporedbi-instagram-vs-realnost-01.jpg

Шминка, високи потпетици, внимателно избран стајлинг, но уште повеќе правилна светлина, вистинска поза и филтери на фотографиите се рецепт за совршена Инстаграм фотографија.

Но, реалноста е сосема поинаква.

Инстаграм профилот „Beauty false“ прави споредба Инстаграм vs. Реалност, а меѓу многуте девојки кои се најдоа на пик е и Јелена Карлеуша.

Инстаграм vs. Реалност:

https://www.instagram.com/p/BoQ7zM1gxnw/

Уште 6 споредби на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кога Инстаграм филтрите не можеш да си ги понесеш на црвен тепих... (фото) На прв поглед, името Елба Пресколи не ви значи ништо, иако многупати сте ја виде...
2 фотки со моќна порака: Само треба да си ги знаеш аглите за совршено Инстаграм тело Иако плус-сајз моделите полека ги рушат табуата кога се работи за женскиот изгле...
Фризерот кој успева од сечија фризура да направи ремек-дело (видео) Колку пати досега ви се случило да наидете на некоја Инстаграм страница која отк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg