Сигурно ја користите погрешно - за што служат „куките“ на количките во супермаркет?

За што служат „куките“ на количките во супермаркетите? При пакување на продуктите во маркет, внимаваме кесите со кршливите производи да ги ставиме одозгора – јајца, јаготки кои не треба да се згмечат и слични кршливи и меки производи.

sigurno-ja-koristite-pogresno-za-sto-sluzat-kukite-na-kolickite-vo-supermarket-01.jpg

Но, всушност овие „издадени“ делови на количките служат за овде да ги закачите кесите со кршливи и нежни производи откако ќе ги спакувате, додека ги однесете до автомобил.

sigurno-ja-koristite-pogresno-za-sto-sluzat-kukite-na-kolickite-vo-supermarket-02.jpg

Добро е да се знае, нели? Ќе ви се најде на следното пазарење.

sigurno-ja-koristite-pogresno-za-sto-sluzat-kukite-na-kolickite-vo-supermarket-03.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Велигденски трик: Како да ги избелите жолтите јајца при варењето, со само две состојки? (видео) За црвена боја потребни се жолти јајца, но ако ги бојадисувате во пастелни бои т...
Најлесната техника за боење на шарени велигденски јајца кои изгледаат уникатно (видео) Без да направите хаос во кујната и да ги извалкате рацете, многу лесно и брзо мо...
5 едноставни техники за декорирање на велигденски јајца, кои се хит на Инстаграм (видео) Сте помислиле ли некогаш да ги декорирате велигденските јајца со суви цветови, д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg