Како најбргу да ги соберете паднатите лисја?


Како најбргу да ги соберете паднатите лисја?

Есента можеби изгледа убаво со сите бои, со сите нијанси на жолто, портокалово и црвено, но со себе носи еден проблем... Чистењето на лисјата.

kako-najbrgu-da-gi-soberete-padnatite-lisja-01.jpg

Посебно ако имате некое поголемо дрво, потребни ќе ви бидат часови и часови да ги соберете сите лисја во еден куп.

Или, можеби не?

Ова момче наишло на брз и едноставен начин на собирањето на лисјата:

 

WP_20151103_001.mp4

Mr. Inventor !!! This is just the front yard Brian Shreves

Posted by April Medlen on Tuesday, November 3, 2015

Би можело да ве интересира:

8 најважни правила за пресадување на цвеќињата без да ги оштетите За цвеќињата да не стагнираат, мора да се пресадуваат на година до две, зависно ...
7 трикови како да си направите градина на вашата мала тераса Генерално сите сонуваме за голема куќа или викендица со сопствен двор, но мнозин...
Дали во лето, на високи температури и сонце може да се садат растенија и уредуваат дворови? Иако традиционално пролетта и есента се најповолни периоди за садење. Сепак и ле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg