Одморете ги очите и уживајте: 100-те најубави градини во светот


Одморете ги очите и уживајте: 100-те најубави градини во светот

Кога фантазираме за одмор, најчесто помислуваме на дестинација и поглед кои ќе ни ги одморат сите сетила.

odmorete-gi-ocite-i-uzivajte-100te-najubavi-gradini-vo-svetot-01.jpg

Само замислете си да се будите со поглед кон милиони цветови...

Цветните оази, односно јавни градини, ги има во речиси секоја земја и секој град, но ако треба да ги одберете најубавите на самиот врв би се нашле оние во Дубаи, Бангког, Тиволи, Севилја...

Сега имате можност да прошетате низ сите нив за само 7 минути:

Би можело да ве интересира:

Како да си направите градина, дури и ако живеете во стан? Кога станува збор за градини, просторот не треба да претставува проблем. Всушнос...
Замија-растение кое носи среќа и пари, а нема да успеат да го исушат и најнеспособните Доколку припаѓате на онаа категорија луѓе кои може да умртват и кактус, без гриж...
Детали со кои терасата „ќе живне“ во пролетно расположение Балконите и терасите деновиве се во фаза на подготовки, со оглед на тоа што пове...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg