10 начини на кои сами можете да ги разубавите обичните саксии за цвеќиња


10 начини на кои сами можете да ги разубавите обичните саксии за цвеќиња

Цвеќињата сигурно веќе ги изнесовте на терасата или во дворот и сега слободно уживате во боите и аромите. Но, што да правите со старите и здодевни саксии, ако не смеете да ги пресадувате корените?

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-001.jpg

Постојат многу начини на кои сами можете да ги разубавите, само треба некој да ве поттикне да биете креативни.

Овие 10 идеи ќе си ја завршат работата и за експресно кратко време ќе си го разубавите цветното катче:

1. Саксии обложени со вертикално сечени дрвца

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-1.jpg

2. Саксии налепени со хоризонтално сечени дрвца

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-2.jpg

3. Саксии обложени со шарен материјал

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-3.jpg

4. Или со салфетки, со декупаж техника

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-4.jpg

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-5.jpg

5. Саксии обложени со чипка

10-nacini-na-koi-sami-mozete-da-gi-razubavite-obicnite-saksii-za-cvekinja-6.jpg

Уште 5 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Цветна градина во близина на Милано, со посадени 250 илјади лалиња (фото) Огромна градина која брои 250 илјади лалиња од 183 различни видови, ќе ја краси ...
Нане, босилек и коријандер - 3 билки на кои не им треба двор Постои една категорија на луѓе кои се славни по тоа што успеваат да одржат мала ...
Само една капка им е доволна на гераниумите да цветаат како „луди“ – што треба да им ставите? Гераниумот или народски кажано сарделата потекнува од Јужна Африка, а е исклучит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg