20 мини градини со кактуси кои може да ги направите сами за дома
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


20 мини градини со кактуси кои може да ги направите сами за дома

20-mini-gradini-so-kaktusi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-za-doma-001.jpg

Нема кој не сака кактуси. Во различни форми, големини, со цветчиња во разни бои, кактусите се идеални за оние кои немаат многу време за негување на билки, а сакаат да внесат зеленило во домот, терасата и дворот.

Мини градините и аранжманите со кактуси најчесто вклучуваат песок во боја, малку земја и секако, уникатни вази и стаклени садови.

Ако ги имате сите овие „состојки“, тогаш еве какви ремек дела може да направите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg