20 мини градини со кактуси кои може да ги направите сами за дома


20 мини градини со кактуси кои може да ги направите сами за дома

20-mini-gradini-so-kaktusi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-za-doma-001.jpg

Нема кој не сака кактуси. Во различни форми, големини, со цветчиња во разни бои, кактусите се идеални за оние кои немаат многу време за негување на билки, а сакаат да внесат зеленило во домот, терасата и дворот.

Мини градините и аранжманите со кактуси најчесто вклучуваат песок во боја, малку земја и секако, уникатни вази и стаклени садови.

Ако ги имате сите овие „состојки“, тогаш еве какви ремек дела може да направите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камион... Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржув... Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...