Идеи за домот: Мини-градини инспирирани од светот на сирените


Идеи за домот: Мини-градини инспирирани од светот на сирените

По „самовилските градини“, најновиот тренд за разубавување на домот се овие прекрасни мини-градини инспирирани од сирените.

odmor-idei-za-domot-mini-gradini-inspirirani-od-svetot-na-sirenite-01.jpg

Подготовката е слична: во саксија или друг сад со земја, насадете цвеќе, некоја билка или сукулент.

Додадете украси по ваш избор, но со тема од подводниот свет – школки, шарени камчиња, песок, мали светилници и слично, а фигурите од сирена поставете ги на централно место.

Сигурни сме дека штом ќе ги погледнете фотографиите, веднаш ќе сакате и вие да си направите вакво нешто дома:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Високо над градските улици, скриени се зелените оази на Њујорк (фото) Живописните мини градини се сместени на покривите од зградите, оживувајќи ја при...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...

Најчитани неделава