„Кактус-ефект“ - Со минимална грижа, максимална пријатност и убавина во домот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Кактус-ефект“ - Со минимална грижа, максимална пријатност и убавина во домот

Ако сте од оние кои пресушиле безброј цвеќиња рамките на домот и веќе сте изгубиле надеж дека може да одржите некое растение во живот, не грижете се. Кактусите се идеално решение, бидејќи не бараат многу грижа и внимание, а достапни се во различни големини и варијанти.

Kaktus-efekt-so-minimalna-griza-maksimalna-prijatnost-vo-domot-01.jpg

Многумина ги избираат токму нив како совршен додаток во ентериерот, бидејќи може да заборавите дека имате растение дома. Изгледаат прекрасно, зелената боја е одмор за очите, а доколку не заборавите да им капнете сосема малку водичка одвреме-навреме ќе ве наградат и со некое цветче.

Кога се во интересна саксија, сад или терариум, изгледаат уште повеличествено и ќе му дадат сосема нова димензија на вашиот дом.

Тргнете во потрага по нов кактус уште денес доколку веќе го немате, време е за пролетно разубавување на домот:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...
Растенија за вашиот двор кои не бараат многу грижа Растенијата навистина ги разубавуваат дворовите, но не секој има време постојано...

Најчитани неделава