10 начини како да го подготвите вашиот двор за летниот период
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


10 начини како да го подготвите вашиот двор за летниот период

Без разлика дали живеете во куќа или стан и на располагање ви е малечка тераса или огромен двор, потребно е многу малку за да направите вистинска оаза во која ќе ги поминете претстојните жешки денови.

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-001.jpg

Еве неколку интересни идеи:

1. Обојте ги старите столици во свежа и забавна боја

10_nachini_kako_da_go_podgotvite_vashiot_dvor_za_letniot_prostor_01.jpg

2. Направете држач за цвеќиња од вашата стара скала

10_nachini_kako_da_go_podgotvite_vashiot_dvor_za_letniot_prostor_02.jpg

3. Украсете го стариот и здодевен ѕид или ограда со украсни саксии со свежо цвеќе

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-01.jpg

4. Запалете украсни свеќи и дискретни сијалички

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-04.jpg

5. Искористете ги кутиите за овошје како масички или држачи за цвеќе

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-03.jpg

6. Купете или направете си мрежа за лежење

10_nachini_kako_da_go_podgotvite_vashiot_dvor_za_letniot_prostor_06.jpg

7. Додадете мало ќилимче и внесете свежина на вашиот балкон

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-12.jpg 

8. Додадете интересни перничиња со свежи дизајни на вашите столици или клупи

10-nacini-kako-da-go-podgotvite-vasiot-dvor-za-letniot-period-02.jpg

9. Искористете ги непотребните дрвени пелети за да направите пријатен кревет за уживање.

10_nachini_kako_da_go_podgotvite_vashiot_dvor_za_letniot_prostor_09.jpg

10. Направете си градина со свежи зачини кои ќе ги искористите во летни салати и свежи домашноподготвени оброци.

10_nachini_kako_da_go_podgotvite_vashiot_dvor_za_letniot_prostor_10.jpg

К. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Прекрасни црни цвеќиња што ќе додадат драма во вашата градина Дали некогаш сте помислиле да додадете малку драма во вашата градина со додавање...

Најчитани неделава