Детали со кои терасата „ќе живне“ во пролетно расположение


Детали со кои терасата „ќе живне“ во пролетно расположение

Балконите и терасите деновиве се во фаза на подготовки, со оглед на тоа што повеќе време поминуваме на нив, отколку дома.

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-001.jpg

Ако и вие решивте викендот да го искористите за мало разубавување и декорирање, не смее да заборавите на 7 клучни детали:

Весели, шарени, украсни саксии

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-01.jpg

Големи шолји или тегли во кои ќе ги ставите кактусите, сукулентите и ситните цветчиња

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-02.jpg

Романтично осветлување во облик на сијалички или свеќи

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-03.jpg

Пернички во силни бои или цветен дезен

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-04.jpg

Удобна нишалка или фотелја

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-05.jpg

Шарено килимче

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-06.jpg

Мини-шанк

detali-so-koi-terasata-ke-zivne-vo-proletno-raspolozenie-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
20 мини градини со кактуси кои може да ги направите сами за дома Нема кој не сака кактуси. Во различни форми, големини, со цветчиња во разни бои,...
Ги сакаме за дома: Сукуленти со уши како зајчиња Дали некогаш сте чувале или барем сте посакувале дома да си чувате зајче за миле...

Најчитани неделава