Трикови со кои ќе ја трансофрмирате градината без посебен трошок
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Трикови со кои ќе ја трансофрмирате градината без посебен трошок

Викендите се измислени за одмор и релаксација, но и за мини проекти во домот.

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-01.jpg

Посебно летниот период е идеален за уредување и на градината која не смее да се запостави покрај ентериерот.

Ако сакате да го направите дворот попријатно место, ви нудиме неколку трикови кои може да ги искористите.

Декорирајте го надворешниот простор со свои раце без посебни трошоци, но со малку повеќе труд и искуство:

Шарени и впечатливи патеки

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-02.jpg

Катче за одмор со гарнитура од палети во боја

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-03.jpg

Декорации со импровизирани материјали

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-04.jpg

Полици и шкафчиња за градинарските алатки

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-05.jpg

Импровизирана вертикална лулка со зеленило

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-06.jpg

Скулптури од неупотребливи саксии

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-07.jpg

Летно освежување од шипки и црево

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-08.jpg

Куќичка за куче

trikovi-so-koi-kje-ja-transofrmirate-gradinata-bez-poseben-troshok-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Цвеќиња со кои ќе ја освежите градината и ќе ја дочекате пролетта Пролетта е едно од најубавите годишни времиња, во чии сончеви денови ретко кој н...
7 трикови како да си направите градина на вашата мала тераса Генерално сите сонуваме за голема куќа или викендица со сопствен двор, но мнозин...
Хортензии – цветни кралици во градината (фото) Како да ги негувате чудесните хортензии, најубавото летно цвеќе? Ви откриваме не...

Најчитани неделава