Сукулентите во облик на роза се најубавото нешто што ќе го видите денес (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Сукулентите во облик на роза се најубавото нешто што ќе го видите денес (фото)

Нивното оригинално име е Greenovia Dodrentalis. Овие сукуленти имаат заоблени ливчиња што прават тие да изгледаат како мали рози. 

Sukulenti-vo-oblik-na-roza-01.jpg

Најчесто се среќаваат на Канарските Острови, а изгледаат магично, како од некоја бајка.

Дали и вие би сакале сукуленти во облик на рози во вашиот дом? Во секој случај, веруваме дека ќе ви го разубават денот:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Орхидеите ги одбираат софистицираните дами, а розите авантуристите: Омилениот цвет го открива каракт... Велат дека вашето омилено цвеќе има многу работи да каже за вашиот карактер, нав...
Ги сакаме за дома: Сукуленти со уши како зајчиња Дали некогаш сте чувале или барем сте посакувале дома да си чувате зајче за миле...
Идеи за „самовилски градини“ во дворот Трендот на домашни градини во мали садови продолжува. Овој пат, овие мали, пресл...