„Направи сам“ проекти што ќе ве мотивираат да го средите дворот (фото)


„Направи сам“ проекти што ќе ве мотивираат да го средите дворот (фото)

Ако живеете во град, имањето двор може да се смета и за луксуз. Овој простор е само ваш и ви овозможува да побегнете од сивилото и да минувате повеќе време на отворено.

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-01.jpg

Сепак, и дворот бара работа и средување, а понекогаш е тешко да се натерате да го направите тоа.

Ако имате двор на кој му треба средување, следниве фотографии ќе ве мотивираат да го направите тоа.

„Си направив езерце со риби во мојот мал двор“

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-02.jpg

„Направив куќичка на дрво за децата!“

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-03.jpg

„Конечно успеав да го средам и задниот дел од дворот“

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-04.jpg

„Мојот последен проект“

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-05.jpg

„Реновирање на дворот“

napravi-sam-proekti-shto-kje-ve-motiviraat-da-go-sredite-dvorot-foto-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
Практични идеи со стари гуми за пролетно разубавување на дворот и терасата Старите гуми кои повеќе не може да бидат залепени можеби ви делуваат неупотребли...

Најчитани неделава