Комшии за пример: станари во Делчево си го одржуваат сами дворчето пред зграда (фото)


Комшии за пример: станари во Делчево си го одржуваат сами дворчето пред зграда (фото)

Во денешно време, реткост е да се најдат комшии кои нема да бидат завидливи и со кои ќе ви биде задоволство да го испиете утринското кафе и да ги сретнете во лифтот.

komsii-za-primer-stanari-vo-delcevo-si-go-odrzuvaat-sami-dvorceto-pred-zgrada-foto-01.jpg

Да не зборуваме дека на големо постои она „на комшијата тревата е позелена“.

komsii-za-primer-stanari-vo-delcevo-si-go-odrzuvaat-sami-dvorceto-pred-zgrada-foto02.jpg

Но, овие фотки, ни дадоа малку надеж дека сепак може да се живее убаво со соседите. Станува збор за дворче пред зграда во Делчево, кое си го одржуваат станарите од зградата со мерак.

komsii-za-primer-stanari-vo-delcevo-si-go-odrzuvaat-sami-dvorceto-pred-zgrada-foto01.jpg

Доказ дека кога има слога – може да се живее убаво и во мир. Секоја чест за вредните луѓе.

komsii-za-primer-stanari-vo-delcevo-si-go-odrzuvaat-sami-dvorceto-pred-zgrada-foto-02.jpg

komsii-za-primer-stanari-vo-delcevo-si-go-odrzuvaat-sami-dvorceto-pred-zgrada-foto-03.jpg

Фотките ни ги испрати Марија Јанева Трајкова.

Доколку имате и вие убав пример за споделување, испратете ни фотки на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...
5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...
Најчестите проблеми со домашните растенија и како да се справите со нив Растенијата можат да го разубават секој простор, но факт е дека и тие бараат одр...

Најчитани неделава