Цветни „направи сам“ проекти за да ѝ кажете добредојде на пролетта


Цветни „направи сам“ проекти за да ѝ кажете добредојде на пролетта

Со првото расцветување на цвеќињата и нивната лесна достапност, знаеме дека е време да ѝ кажеме добредојде на пролетта во домот.

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-001.jpg

Постојат мал милион на креативни начини како да го внесете свежото цвеќе во секојдневието, а тоа да не биде во вазна со вода.

Секако, ви треба малку трпение, малку материјали како сунѓер, лепило, ножички, конци и гранки и многу желба за да направите нешто ново и уникатно.

Ова се нашите омилени цветни аранжмани за оваа пролет.

Вие одберете го вашиот омилен и фатете се за работа:

Помешајте зеленчуци со цвеќе

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-3.jpg

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-2.jpg

Обложете ги свеќите и свеќниците

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-1.jpg

Формирајте цветни букви од картон и специјален сунѓер за цвеќе

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-4.jpg

Врамете неколку „пресувани“ суви цвеќиња

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-5.jpg

Додадете цитрусно овошје во водата

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-2-2.jpg

Закачете неколку конци на гранка дрво и од нив направете висечка цветна декорација

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-11.jpg

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-12.jpg

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-7.jpg

Вишокот шолјички наполнете ги со цвеќе

cvetni-napravi-sam-proekti-za-da-i-kazhete-dobredojde-na-proletta-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...
8 најважни правила за пресадување на цвеќињата без да ги оштетите За цвеќињата да не стагнираат, мора да се пресадуваат на година до две, зависно ...
Како убавите пролетни букети подолго време да бидат свежи? Доаѓа пролетта, а тоа значи разубавување на домот со прекрасни букети кои ќе шир...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg