Повеќе од украс – Зошто секогаш треба да имате свежо цвеќе дома?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Повеќе од украс – Зошто секогаш треба да имате свежо цвеќе дома?

Ако сте забележиле дека кога во ваша близина има цвеќе се чувствувате некако поубаво и поинаку, немојте да мислите дека се работи за случајност.

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-001.jpg

Наједноставниот начин да се расположите – е да се опкружите со цвеќиња.

А, бидејќи периодов најголем дел од денот го поминуваме дома, време е да го наполните домот со свежо цвеќе на повеќе места, од повеќе причини:

Инстантно го менува расположението.

Долгорочно влијае на емоциите – луѓето кои се опкружени со цвеќе се помалку немирни и депресивни.

Помага полесно да створиме интимност и да се поврземе со блиските луѓе.

Создава атмосфера на топлина и гостопримство.

Ако ви треба уште малку убедување, тогаш работата сигурно ќе си ја завршат фотките во продолжение:

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-4.jpg

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-2.jpg

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-5.jpg

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-6.jpg

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-1.jpg

povekje-od-ukras-zosto-sekogas-treba-da-imate-svezo-cvekje-doma-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Прекрасни црни цвеќиња што ќе додадат драма во вашата градина Дали некогаш сте помислиле да додадете малку драма во вашата градина со додавање...
Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg