На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен, мини кино и теретана“

„Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во теретана и канцеларија. Има сауна, мини кино, 2 кујни, базен, џакузи и прекрасен двор во кој ги кажавме нашите брачни завети, а сето тоа е на површина од околу 1000m2,“ вели Васил Гарванлиев за неговиот дом во Чикаго за CRNOBELO.com.

vasil-dom-01.jpg

Пејачот Васил Гарванлиев повеќе од една година живее во елитно предградие на Чикаго со неговиот сопруг Џејсон. Тие живеат во голема куќа, на површина од околу 1000m2, изградена 1990-та година во англиски стил, кој е познат и како „Тудор стил“.

Со нив во куќата живеат и нивните три кучиња Есмералда, Кристина и Шерон.

Иако куќата во која денес живее Васил претходно веќе ја уредил Џејсон, Гарванлиев вели дека и тој самиот внел дел од својот стил, како и детали кои само го дополниле импресивниот простор.

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-13.jpg

За својот дом во Чикаго, Васил откри детали во разговор за CRNOBELO.com:

„Ако треба со еден збор да ги опишам моите чувства за Џејсон, тој е ‘мојот дом’. Да, ‘домот е таму каде што е срцето’, а јас живеев како номад последните 20 години.

Во многу различни градови и места секогаш одново градев дом, но уште кога го запознав Џејсон, знаев дека со него конечно најдов вистински дом.

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-02.jpg

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-06_copy.jpg

Живееме во Чикаго, а нашата куќа е изградена во ‘Тудор стил’ во 1990 година, но сè уште има работа за да се доврши.

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-07.jpg

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-19.jpg

Најдобриот дел од целата приказна е дека ние си го кажавме судбоносното ‘да’ во нашиот двор, под дрвото кое сега си го викаме нашето брачно дрво.

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-03.jpg

na-gosti-kaj-vasil-garvanliev-vo-chikago-kukjata-e-vo-tudor-stil-so-7-spalni-sobi-bazen-mini-kino-i-teretana-12.jpg

Двајцата имаме различни стилови и гледишта. 

Џејсон го привлекува миксот од традиционалното со модерното, а јас сум повеќе љубител на минимализмот со фокус на модерниот стил.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Во дворот на Маја Кикириткова: „Имаме дебела сенка од стар орев и лулашка, а допрва ќе го уредуваме ... „Површината на дворот е 200m2, но сè уште е во фаза на уредување, само еден...
Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...
На гости кај Христина: Стан во Скопје од 80m2 уреден во минималистички стил со елементи од орев „Сакавме отворен простор со многу светлина, едноставен, со класичен, минималисти...
Празнична магија во домот на семејството Митаноски во Дојран - Новогодишно украсена куќа која буди ч... „Домот за претстојните празници го украсувавме два дена. Во дворот доминираат ша...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg