Ресторан во Свети Николе е вистинска велигденска бајка со зајчиња и многу шарени цвеќиња

Со многу шарени цвеќиња, меѓу кои доминираат црвената и розовата боја и двор украсен со зајчиња и печурки, овој локал е претворен во вистинска велигденска бајка.

FotoJet_1.jpg

Сè повеќе локали низ земјава имаат поинакво украсување секоја сезона, па освен со добрата храна и пијалаци, ги привлекуваат гостите и поради уредувањето, изгледот и впечатливите декорации.

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-02.jpg

Еден од тие ресторани е и „Мечкуевска куќа Пуже“ во Свети Николе.

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-03.jpg

Откако минатата есен воодушевија со украсувањето со тикви, суво цвеќе и сено, сега дворот на ресторанот го декорираа во пролетен и велигденски стил.

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-04.jpg

Со многу шарени цвеќиња, во кои доминираат црвената и розовата боја и двор украсен со зајчиња и печурки, овој локал е претворен во вистинска велигденска бајка.

Погледнете повеќе фотографии и видео од велигденското украсување на ресторанот:

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-10.jpg

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-11.jpg

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-08.jpg

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-07.jpg

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-05.jpg

restoran-vo-sveti-nikole-e-vistinska-veligdenska-bajka-so-zajchinja-i-mnogu-shareno-cvekje-foto-video-13.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка со винтиџ детали, тикви и совршено зајдисонце над езерот... Во најубавите златно-жолти тонови ќе уживате во залезот над Охридското Езеро... ...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
Владо и Слаѓана од Кичево имаат двор за мерак – оаза уредена со клупи од палети, летниковец и импров... „Тајната за убавиот двор е во неговото одржување и во тоа што секој ден одвојува...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...
Во домот на Катерина: Стан во Аеродром од 48m2, со кујна во пастелна минт боја и многу цвеќиња „Кога го купував станот, еден од одлучувачките фактори беше самиот распоред на с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg