Планинска куќа која крие недопрен луксуз


Планинска куќа која крие недопрен луксуз

Иако на прв поглед ќе помислите дека е само уште една обична планинска куќичка, во внатрешноста на кабината „Escape“ се крие луксуз каков што не сте ни замислувале.

planinska-kuka-koja-krie-nedopren-luksuz-01

Тешко е да поверувате дека во само 40 метри квадратни може да се изгради луксуз од 5 ѕвезди, но оваа куќарка ќе ве убеди во тоа.

Светските патници и љубителите на природата ќе бидат пријатно изненадени од ентериерот кој крие софистицираност, елеганција и префинетост.

Доминираат природните материјали и пастелни бои, со по некој живописен детаљ кој ја издвојува оваа планинска куќа од останатите.

Опкружувањето е буквално идилично - милиони дрвја, тераса од камен и земја, поглед во далечините кои не се опишува со зборови...

Не постои некој кој би одбил вакво уживање:

Би можело да ве интересира:

Луксуз и модерна елеганција: Хотелот Armani во Милано Милано – градот на модата и елеганцијата, место со класичен италијански шарм кој...
Куќа стара 300 години која ќе ве изненади со внатрешноста Оваа малечка куќа се наоѓа на брегот на Корнвол, Велика Британија и е уникатна п...
30 топли соби со снежен, зимски поглед (фото) Стаклените ѕидови и високи прозорци се клучни за незаборавен поглед, посебно во ...

Најчитани неделава