Одмор од фантазијата: Хотелски соби во облик на вази
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Одмор од фантазијата: Хотелски соби во облик на вази

Возбудливо и за неверување, овој невообичаен хотел се наоѓа во јужна Кореја и е доказ дека овие луѓе навистина знаат како да привлечат туристи.

odmor-od-fantazijata-hotelski-sobi-vo-oblik-na-grnci-1

Станува збор за колекција од шест летни куќи, кои се направени според корејските традиционални вази. За една ноќ во овие соби, односно гигантски вази, ќе треба да одвоите 77 долари.

Инаку, вазите се традиционални сувенири во Кореја кои се изработуваат од глина, па потоа се печат и дизајнираат.

Со прекрасен поглед кон Жолтото Море, впечатлив и интересен дизајн во кој сите соби се заоблени, овој хотел е навистина голем предизвик за авантуристите.

Прекрасно пресликување на корејската култура и традиција:

Би заминале ли во овој хотел на одмор од фантазијата?

Би можело да ве интересира:

Куќа на Тасос во која царува морскиот дух Оваа прекрасна куќа за одмор е сместена во мирен дел на островот Тасос во Грција...
На грчкиот остров Крит ресорт со бунгалови над вода, исто како на Малдиви (фото) Не се над океан како бунгаловите на Малдиви, но се над огромен базен и изгледаат...
Како од бајка – удобни домови сместени во стари градби (фото) Старите градби можат да бидат навистина посебни. Тие кријат многу приказни и има...

Најчитани неделава