Луксузно исклучување од светот во дивина (фото)


Луксузно исклучување од светот во дивина (фото)

На сите ни треба повремено исклучување од светот, што е главниот мотив зошто е отворен овој луксузен камп во Танзанија.

luksuzno-isklucuvanje-od-svetot-vo-divina-foto-01.jpg

Нудејќи луксузен престој со поглед кон дивина, гостите во Sanctuary Swala кампот за само неколку дена можат целосно да си ги наполнат батериите.

Ако изнајмите еден павилјон добивате спална соба со кралска големина, елегантна бања и тераса среде дивина.

Преку ден можете да доживеете сафари авантура со диви животни, а навечер можете спокојно да седнете на удобна фотелја, да ги земете чашите шампањ и да гледате во ѕвезденото небо со часови.

Звучи и изгледа како исполнување на соништата...

Би можело да ве интересира:

Есенска оаза од 45 метри квадратни – Топол стан од кој не би излегле до пролет Деновите стануваат пократки, температурите си бараат топли ракави и поларни ќебе...
Најубавото кино на отворено се наоѓа на Санторини (фото) Киното на отворено Камари се наоѓа на влезот на Камари гратчето, на главниот пат...
Во Дубаи наскоро ќе има цела населба под вода (фото) Луксузниот и ексклузивен Дубаи, кој во светот на иновациите и идеите секогаш е 1...

Најчитани неделава