Најубавиот хотел во светот - палатата „Umaid Bhawan“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најубавиот хотел во светот - палатата „Umaid Bhawan“

Индиска палата достојна за махараџа се најде на врвот на листата на TripAdvisor за 2016-та година според оценките од гостите кои имале можност да влезат во оваа спектакуларна палата.

najubaviot-hotel-vo-svetot-palatata-umaid-bhawan-01.jpg

На 14-то издание на наградите Travelers’ Choice на TripAdvisor, палатата „Umaid Bhawan“ се најде на првото место.

Оваа прекрасна градба се наоѓа во Раџастан, западна Индија. Изградбата траела цели 15 години, од 1928-та година, па се до 1943-та година.

Палатата претставува комплексна градба направена од песочник и мермер на површина од 11 хектари и дополнителна земја од 6.1 хектари.

Хотелскиот дел од палатата е раководен од Taj групацијата на хотели и се состои од 70 соби со декорации во арт деко стил.

И додека секој нема можност да плати 1.604 евра од ноќ, постои друга можност да погледнете како изгледа оваа прекрасна градба.

Виртуелен водич низ палатата „Umaid Bhawan“:

Најубавиот хотел во светот низ 30 фотографии:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксузно исклучување од светот во дивина (фото) На сите ни треба повремено исклучување од светот, што е главниот мотив зошто е о...
20 идеи како да ја уредите собата на вашиот тинејџер (фото) Несомнено личниот простор е важен за развојот на децата, а оваа потреба особено ...
Модерна дневна соба која крие голема тајна (фото) Футуристичкиот дом долго време беше само концепт и идеја, но по оваа дневна соба...

Спонзорирани линкови: