Најлуксузните хотелски бањи во светот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најлуксузните хотелски бањи во светот

Иако сите прво ги разгледуваат луксузните соби низ светските хотели, ретко кој погледнува во дизајнот на хотелските бањи. А, тие може да бидат спектакуларни.

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-1.jpg

Луксузните бањи не се реткост и честопати вклучуваат када со поглед или џакузи, стаклена туш кабина, мијалници со уникатен дизајн...

Ги издвојуваме најубавите и најлуксузните досега:

Бањата во главниот апартман во Viña Vik, Чиле

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-2.jpg

Кралскиот апартман во Burj Al Arab, Дубаи

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-3.jpg

Претседателскиот апартман, Le Royal Monceau Raffles, Париз

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-4.jpg

Нептун и Посејдон апартмани, Atlantis, The Palm Dubai

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-5.jpg

Апартман во COMO Point Yamy, Пукет, Тајланд

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-6.jpg

Апартман во вилата Il Salviatino, Фиренца

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-7.jpg

Пацифик апартманот во Post Ranch Inn, Биг Сур, Калифорнија

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-8.jpg

Претседателскиот апартман, Hyatt, Шангај

najluksuznite-hotelski-banji-vo-svetot-9.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Лето во домот: Дневни соби инспирирани од морето Летото е идеално време за мали измени во домот во склад со топлите, сончеви дено...
10-те најсекси хотелски соби во кои ќе посакате да останете засекогаш Постојат хотелски соби кои се создадени за романтика и вистинско уживање. Престо...
Топли и удобни кревети од кои не би станале цела есен (фото) Колку и да ни дојде неочекувано, па на брзина моравме да ги извадиме топлите џем...