Магична куќичка на дрво е најбарана куќа за изнајмување на Airbnb


Магична куќичка на дрво е најбарана куќа за изнајмување на Airbnb

Еден од најпознатите сајтови за изнајмување куќи и станови, Airbnb, нуди огромен избор на места низ светот кои можете да ги изнајмите, oд луксузни куќи со прекрасен поглед, па сé до мали станчиња во тивок дел од градот.

ovaa-kukjichka-na-drvo-e-najbarana-kukja-za-iznajmuvanje-na-airbnb-01.jpg

Верувале или не, најбараната куќа на Airbnb за оваа година е мала куќичка на дрво која се наоѓа во Атланта, САД. Куќичката чини 375 долари за една вечер, а е зафатена сé до мај, 2018.

Според сајтот, листингот за оваа куќа има 300,000 посети месечно, а повеќе од 147,000 луѓе ја имаат ставено во нивната „листа на желби“.

Овој скриен бисер нуди незаборавен престој под ѕвездите за двајца. Иако нема многу простор, сите кои досега ја посетиле, велат дека не би ја менувале за никаков скап хотел или стан.

Погледнете како изгледа оваа магична куќичка на дрво која е доказ дека најубавите работи не се секогаш поврзани со материјалните богатства:

Би можело да ве интересира:

Куќа на Тасос во која царува морскиот дух Оваа прекрасна куќа за одмор е сместена во мирен дел на островот Тасос во Грција...
За детето во вас: Куќички на дрво кои ќе ве освојат на прв поглед Куќичките на дрво се сон за секое дете. Во нив, децата влегуваат во свој свет во...
Преку Airbnb може да престојувате во куќа прекриена со огледалца (фото) Во оваа уникатна куќа дури и прозорците и оџакот се рефлектирачки, а и во некои ...

Најчитани неделава