Ѕирнете во најскапата куќа во Њујорк: Се продава за 175 милиони долари

Во Њујорк отсекогаш се продавале имоти кои достигнувале вртоглави суми на пазарот.

dzirnete-vo-najskapata-kukja-vo-njujork-se-prodava-za-175-milioni-dolari-01.jpg

Оваа куќа, која се наоѓа во луксузната населба Хемптонс, во близина на Њујорк е моментално најскапата куќа за продажба во оваа околина.

Цената изнесува неверојатни 175 милиони долари. Во простор од 1858 метри квадратни, распоредени се 12 спални соби, пространа дневна соба, кујна, трпезарија и 12 тоалети.

Луксузно опремена, со шик детали и камин направен од мермер, оваа куќа е еден од најубавите имоти во Америка.

Во дворот има голем базен, тениски терен и патека која ја поврзува куќата со приватна плажа.

Ѕирнете како изгледа оваа прекрасна куќа низ фотографиите во продолжение:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...
Ѕирнете во дел од најубавите детски соби во домовите низ Македонија (фото) Од розов рај до царство на играчките со дезен со точки, дел од највпечатливите д...
На гости кај Маја: Совршено уредена детска соба во земјени тонови во куќа во Скопје (фото) „Сакав во поголемиот дел од собата да преовладуваат неутрални, светли бои и тоно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg