Бијонсе и Џеј Зи потрошија 26 милиони долари за вила за одмор во Хемптонс

Откако купија имот во Лос Анџелес вреден 88 милиони долари, Бијонсе и Џеј Зи се подновија со нова куќа, со пониска цена од 26 милиони долари.

dzirnete-vo-novata-kukja-na-beyonce-i-jazy-z-vo-luksuzniot-hemptons-vredna-26-milioni-dolari-01.jpg

Откако летово одмараа во вилата во Малибу, Бијонсе и Џеј Зи решија да се подноват со нова куќа во уште една луксузна населба, и тоа во Хемптонс, во близина на Њујорк.

Славниот пар во моментов е најплатениот холивудски пар во светот, со вкупна заработка од 1,16 милијарди долари, според Forbes.

Куќата во Хемптонс е изградена многу одамна, но неодамна била целосно реновирана и опремена во модерен стил. Имотот се протега на површина од околу 1.114 метри квадратни и е опкружен со зеленило и вода.

Внатре има доволно простор за целото семејство, со 7 спални соби и 7 тоалети.

Ѕирнете во новата луксузна куќа на славното семејство Картер:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...
Ѕирнете во дел од најубавите детски соби во домовите низ Македонија (фото) Од розов рај до царство на играчките со дезен со точки, дел од највпечатливите д...
На гости кај Маја: Совршено уредена детска соба во земјени тонови во куќа во Скопје (фото) „Сакав во поголемиот дел од собата да преовладуваат неутрални, светли бои и тоно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg