Шармантна колиба од само 7.5 метри квадратни за идеален одмор на планина


Шармантна колиба од само 7.5 метри квадратни за идеален одмор на планина

Кога постои силна желба да се направи нешто, лесно се наоѓаат начини како тоа може да се оствари.

sharmantna-koliba-od-samo-metri-kvadratni-za-idealen-odmor-na-planina-01.jpg

Фотографката Ала Пономарева и нејзиниот сопруг Гарет отсекогаш сонувале за мала, планинска куќичка, а пред некое време, сонот конечно им се исполнил.

Тие, со помош на дизајнерот Дерек Дидриксен, направиле интересна дрвена колиба во форма на буквата „А“, и тоа за само 3 недели, а за овој проект потрошиле околу 700 долари.

При изградбата користеле рециклирани материјали и делови кои веќе ги имале, како рамки за прозорци и лим за покрив.

Куќичката е со површина од околу 7.5 метри квадратни и има сé што е потребно за краток одмор од секојдневието.

Погледнете како изгледа оваа преслатка дрвена колиба опкружена со зеленило, создадена за мир и уживање:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се продава куќата на Одри Хепберн во Лос Анџелес Куќата во која живеела познатата актерка Одри Хепберн во Лос Анџелес од неодамна...
Рај за сетилата: Ѕирнете во новиот дом на Натали Портман (фото + видео... Убавата оскаровска се почести со луксузна куќа, извишена на рид над Санта Барбар...
Магична куќичка на дрво е најбарана куќа за изнајмување на Airbnb Еден од најпознатите сајтови за изнајмување куќи и станови, Airbnb, нуди огромен...