Ѕирнете во луксузната вила на Ибица каде летуваа Хари и Меган со синчето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ѕирнете во луксузната вила на Ибица каде летуваа Хари и Меган со синчето

Кралскиот пар го помина својот прв семеен одмор во комплексот луксузни вили Vista Alegre во Ибица. Меган и Хари стигнале до островот со приватен авион, а потоа биле однесени до одморалиштето со автомобил.

dzirnete-vo-luksuznata-vila-na-ibica-kade-shto-letuvaa-megan-i-hari-01.jpg

Локалните жители забележале дека обезбедувањето е засилено за време на престојот на кралското семејство.

Наводно, ова место било како „игралиште за милијардерите“, па безбедносните компании добро се грижеле за нив.

За да отседнувате во една од вилите ќе ви бидат потребни над 25.000 фунти неделно. Во најскапата вила, Sa Calma, една недела ќе ве чини 120.000 фунти, а токму овде имаат престојувано познатите како Дејвид Гета и Пол Мекартни.

За гостите достапен е и базен од 50 метри, готвач, келнер, како и личен шофер. Како ова да не е доволно, посетителите можат да најмат и батлер, јога инструктор и личен тренер.

Погледнете како изгледаат вилите кои Меган и Хари ги одбраа за првиот семеен одмор со синчето Арчи:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ресорт од вили во Бодрум, Турција во кои сакаме да го поминеме цело лето (фото) Креативците во „Piril Kugu Architects" изработиле концепт за неверојатно од...
10 луксузни вили во Италија во кои зимата е поубава Студените денови се многу поразлични и поубави во Италија, во некоја луксузна ви...
Од неугледна штала направила дом од соништата: Како изгледа домот на Рис Витерспун? По завршувањето на втората сезона на хит-серијата Big Little Lies, холивудската ...

Најчитани неделава