Хотелот во кој Меган и Хари престојуваа во Рим (фото)


Хотелот во кој Меган и Хари престојуваа во Рим (фото)

Како изгледа хотелот во Рим кој беше „по вкус“ на кралскиот пар?

hotelot-vo-koj-megan-i-hari-prestojuvaa-vo-rim-foto-001.jpg

Пред да се упатат на турнејата низ Африка, Меган и Хари поминаа две ноќи во Рим, по повод венчавка на блиска пријателка на Меган.

За време на тие неколку дена, парот одбрал на престојува во ултра-ексклузивниот Hotel Vilòn, каде ноќевање чини околу 1.400 евра.

Хотелот е „во срцето“ на Рим, а најлуксузниот апартман им бил доделен токму на Меган и Хари.

Што сè нуди Hotel Vilòn?

View this post on Instagram

Room With a View...

A post shared by Frank Mercurio (@frank.mercurio) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани. Хотел...
Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
8 хотели со најубави летни погледи од тераса Имаме уште малку време за уживање во спектакуларните изгрејсонца и зајдисонца, в...

Најчитани неделава