Шармантна колиба во која ќе заборавите на сите ваши грижи


Шармантна колиба во која ќе заборавите на сите ваши грижи

Краткото бегство од секојдневието навистина звучи како совршен викенд. А, уште подобро ако можете да се сместите во некоја удобна колиба.

sharmantna-koliba-vo-koja-kje-zaboravite-na-site-vashi-grizhi-01.jpg

Шумските колиби имаат некој посебен шарм и привлечност, а таква е и оваа колипка во шведскиот град Упсала.

Оваа колиба „зрачи“ позитивна енергија и е уредена во рустичен стил.

Во внатрешниот преовладува дрвениот мебел, со бела, кафеава и сина боја. Жолтите ѕидови само го дополнуваат просторот и му даваат посебна ведрина.

Колибата е уредена навистина едноставно, па дури и скромно, но токму овде се крие нејзиниот шарм.

Без сомнение, уште на прв поглед ќе посакате да отидете таму и да одморите барем на еден ден.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Викенд куќа на море со романтични детали и медитерански дух Постојат домови во кои се вљубуваме само што ќе влеземе внатре. Уредени се толку...
Како од бајка – удобни домови сместени во стари градби (фото) Старите градби можат да бидат навистина посебни. Тие кријат многу приказни и има...
На гости кај Маја Гугоска: Совршено уредена тераса во семејна куќа во Охрид (фото) Во лето ја уредува терасата во бохо стил, а во зима терасата на Маја е како сцен...

Најчитани неделава