Би платиле за да спиете и да се бањате на неколку сантиметри од лавови среде дивина? (фото)


Би платиле за да спиете и да се бањате на неколку сантиметри од лавови среде дивина? (фото)

Port Lympne хотелот го однесе зимскиот луксуз на едно повисоко ниво. Во нивниот Lion Lodge може да спиете и да се бањате на само неколку сантиметри од лавови и други диви ѕверови.

bi-platile-za-da-spiete-i-da-se-banjate-na-nekolku-santimetri-od-lavovi-srede-divina-001.jpg

Апартманот со 5 ѕвезди има отворен концепт на просторот, како и огромни стаклени ѕидови кои прават да се чувствувате како да сте среде дивина.

Само најхрабрите може мирно да спијат тука, знаејќи дека се опколени со диви мачки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксуз и модерна елеганција: Хотелот Armani во Милано Милано – градот на модата и елеганцијата, место со класичен италијански шарм кој...
Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани. Хотел...
Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото) Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...

Најчитани неделава