Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Уредуваме скандинавски, а и така живееме“: Во домот на Боро Секуловски од Скопје (фото)

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-06.jpg

Во летниот период голем дел од денот, а поготово вечерите, ги поминуваме на балконот и тоа е дефинитивно мало место каде се пие првото утринско кафе и е тотално место за опуштање…

Во секој период од годината е различно уреден од различни материјали и бои кои се соодветни за временскиот период, а навечер со чаша добро вино, добра музика можете со мислите да пропатувате по европските метрополи.

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-07.jpg

Домот уреден со многу љубов и внимание не може да биде ништо друго, освен најубавото место за живеење.“

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-05.jpg

Во стилскиот дом на Боро Секуловски:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Рената: Дом со милјеа, класичен мебел, мирис на минатото и прекрасен поглед кон Водно (... „Омилена работа во мојот дом ми е мирисот на кафето направено во мока за домашно...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg