„Уредуваме скандинавски, а и така живееме“: Во домот на Боро Секуловски од Скопје (фото)

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-06.jpg

Во летниот период голем дел од денот, а поготово вечерите, ги поминуваме на балконот и тоа е дефинитивно мало место каде се пие првото утринско кафе и е тотално место за опуштање…

Во секој период од годината е различно уреден од различни материјали и бои кои се соодветни за временскиот период, а навечер со чаша добро вино, добра музика можете со мислите да пропатувате по европските метрополи.

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-07.jpg

Домот уреден со многу љубов и внимание не може да биде ништо друго, освен најубавото место за живеење.“

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-05.jpg

Во стилскиот дом на Боро Секуловски:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg