„Уредуваме скандинавски, а и така живееме“: Во домот на Боро Секуловски од Скопје (фото)

Познат е како Боро КОСА, а неговото главно мото е од малку и просечно да направи многу и одлично и тоа дефинитивно му оди од рака, особено во уредувањето на неговиот дом. Ајде да ѕирнеме како изгледа неговиот стилски стан во Ново Лисиче…

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-01.jpg

Боро Секуловски има 40 години и вели дека го обожава Скопје затоа што тоа е градот кадешто е роден, живее и работи. Неговиот дом се наоѓа во населбата Ново Лисиче.

За својата професија вели:

„Пред 15 години работев во различни компании, но откако заедно со сопругата го основавме фризерското студио КОСА, кое успешно работи веќе 15 години, тука се пронајдов… И да, не сум фризер, во студиото го работам делот за PR, каде секојдневно се сретнувам со нови и интересни предизвици и комуникации со клиентите кои го посетуваат нашето студио. Едноставно секоја работа која се работи со љубов, не може да биде здодевна.“

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-02.jpg

За уредувањето на својот стилски дом за CRNOBELO.com открива:

„Покрај студиото, во животот ме исполнуваат убаво уредени домови,исто како што ме исполнува и домот во кој живеам, каде секојдневно добивам инспирација што да се промени. Сè што е поврзано со уредување, мода и храна ме исполнува,а и на мојот Инстаграм профил @boro.kosa ќе забележите најмногу фотографии од домашно уредување, храна и мода.

Ќе се повторам со една реченица, којашто е и мое мото, а тоа е дека УСПЕВАМ ОД МАЛКУ И ПРОСЕЧНО, ДА НАПРАВАМ МНОГУ И ОДЛИЧНО.

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-03.jpg

За идеите во уредувањето ќе кажам дека повеќето се мој личен печат, како и на мојата сопруга … Секој дом според мене треба да го отсликува карактерот на луѓето кои живеат во него.

ureduvame-skandinavski-a-i-taka-zhiveeme-vo-stilskiot-dom-na-boro-sekulovski-od-skopje-foto-04.jpg

Во нашиот дом можат да се забележат многу фенери и свеќници кој даваат пријатен амбиент, релаксирачка атмосфера и мир во душата. 

Ние сме луѓе кој сакаат да го живеат, а и го живееме, скандинавскиот HYGGE начин на живот, каде покрај фенерите и многуте свеќници во домот преовладуваат удобни декоративни перници и ќебиња.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg