Куќичка која може да го „замени“ одморот на плажа (фото)


Куќичка која може да го „замени“ одморот на плажа (фото)

Фантазираме за море, плажа и сончање, но и за ваква идилична куќичка во која би сакале да поминеме мирен, спокоен одмор.

kukjicka-koja-moze-da-go-zameni-odmorot-na-plaza-1.jpg

Во Данска, каде што се наоѓа куќичката, е далеку попријатно со температурите, па без оглед на тоа што нема да се „печете“ на сонце, ќе уживате во секоја минута помината во овој зелен рај.

Шармантната куќичка има совршено катче за пиење на утринското кафе или попладневниот коктел.

Ентериерот на куќичката е типично скандинавски, бел, со додатоци на зелена и сина – комбинација која ги одмора очите.

Би ја замениле плажата оваа година со зеленило?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Куќа на Тасос во која царува морскиот дух Оваа прекрасна куќа за одмор е сместена во мирен дел на островот Тасос во Грција...
Лето во домот: Дневни соби инспирирани од морето Летото е идеално време за мали измени во домот во склад со топлите, сончеви дено...
Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото) Леонардо ди Каприо се збогува со вилата на Малибу со поглед на плажа, но затоа ќ...

Најчитани неделава