Во домот на Никола Блажевски: Студио со креативно искористен простор (фото)

Летните вечери со добар коктел или чаша вино ги поминувам на балконот, па затоа би го одбрал за омилен дел во овој период од годината, а инаку целата соба ја обожавам и би го издвоил неверојатниот поглед од галерискиот дел каде што спијам, иако мал дел поминувам таму, но имам прекрасен поглед од изгревот на сонцето во текот на целата година.

vo-domot-na-nikola-blazhevski-studio-so-kreativno-iskoristen-prostor-foto-07.jpg

Начинот на уредување ми е инспирација од секојдневието, социјалните мрежи и патувањата во Мајами. Сакам да експериментирам.

vo-domot-na-nikola-blazhevski-studio-so-kreativno-iskoristen-prostor-foto-06.JPG

Користам и комбинирам елементи од различни материјали како керамички саксии и украси, плетени бамбусни корпи, дрвени елементи, украси направени со јаже и коноп, фенери, свеќи, сијалички и други моменти кои се вклопуваат во некој комбиниран стил на уредување. Имено, периодов сум фокусиран со уредување на балконите на моите пријатели.“

vo-domot-na-nikola-blazhevski-studio-so-kreativno-iskoristen-prostor-foto-05.jpg

Уште фотки од студиото на Никола Блажевски:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg