Минимализам и неутрални тонови: Во домот на Огнена од Скопје (фото)

Воопшто не е пресудно во каков стил е уреден еден дом и дали на некој од страна тоа му се допаѓа, најважно е луѓето што живеат во тој дом да уживаат во тоа како го средиле и да се чувствуваат баш „како дома“. Јас сакам да го средувам мојот дом и повремено да објавувам фотки од него на мојот Инстаграм профил @hyggnena.“

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-12.JPG

Уште фотки од домот на Огнена:

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-06.JPG

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-09.JPG

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-07.JPG

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-03.JPG

minimalizam-i-neutralni-tonovi-vo-stilski-uredeniot-dom-na-ognena-od-skopje-foto-05.JPG

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg