На гости кај Христијан Маџовски: Одлично уредена тераса во семејна куќа во Куманово (фото)

Со малку пари и труд, Христијан малата тераса во семејниот дом во Куманово ја претворил во свое омилено катче. Сè направил сам.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-01.jpg

Христијан Маџовски, од Куманово, има 25 години и вработен е во Комерцијална банка АД СКОПЈЕ. По професија е дипломиран економист, а воедно и го работи истото на работно место соработник за платен промет во филијала Куманово Комерцијална Банка.

Покрај професијата, како главно хоби го издвојува готвењето, како и правењето коктели и пијалаци.

Има мала, но интересно средена тераса во неговиот семеен дом во Куманово.

За уредувањето на терасата за CRNOBELO.com тој открива:

„Со многу малку труд и парични средства постигнав голем ефект и задоволството е преголемо. Иако, живеам на само 1 километар од центарот на Куманово, живеам во една прекрасна зелена населба, со цвеќиња, дрвја, птици и чувството е како да не си во Куманово, туку некаде на страна.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-02.jpg

Можеби сакајќи или не, убаво или лошо, пандемијата со корона вирусот ми даде голема инспирација за уредување на мојата мала тераса. Имено, карантинот и седењето дома, ми ги поттикнаа креативните мисли и идеи.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-03.jpg

Така, за неполна седмица, сам, со алатот и палетите успеав да направам софа и мала масичка за седење. Љубовта кон уредувањето и изработувањето на украси од дрво, ми го направија оваа мало парче место за уживање.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-09.jpg

Оваа моја мала оаза, освен што ја красат мебелот од палети, е исполнета со кактуси, кои ги обожавам, со најразлични цвеќиња кои ги менувам доста често, но и си голем број на свеќи и сијалички кои ноќите ги прават романтични.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-06.jpg

На тераса со мала квадратура, не може да немаш омилен дел … Тука го пијам првото утринско кафе, тука одморам од работа и читам книга.

na-gosti-kaj-hristijan-madjovski-odlichno-uredena-terasa-vo-semejna-kukja-vo-kumanovo-foto-04.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Кристина и Ѓоко: Стан во Скопје со „хармоника“ врата и предмети наследени од баба и дед... „Отсекогаш знаев дека еден ден кога ќе имам сопствено живеалиште ќе сакам да дом...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg